Naposledy aktualizováno: 28.03.2024 13:06:12

Knižní tipy na únor

DETEKTIVKY

Stopy v mlze - David Morrell

Geniální, leč nechvalně proslulý konzument opia Thomas de Quincey spolu se svou dcerou Emily a společníky ze Scotland Yardu se utkají s nepřítelem - s vrahem, který si vybírá oběti v horní vrstvě britské společnosti. Důkazy totiž naznačují, že poslední obětí má být samotná královna Viktorie

Stopy v krvi - Steve Robinson

Rok 1783. Po skončení americké války za nezávislost se koruně věrná rodina Fairbornových rozhodne vrátit zpět do Anglie. Po přistání u rodných břehů ale všichni její členové beze stopy zmizí. Současnost. Jefferson Tayte je muž bez minulosti. Nemá policejní odznak ani licenci soukromého detektiva. Je to špičkový genealog, který se zarputilostí sobě vlastní pátrá v rodových liniích. Právě on je pověřen, aby zjistil, co se s Fairbornovými před dvěma sty lety stalo. Tayte netuší, že bude kráčet po půdě nasáklé krví a že případ, kterého se ujal, může být jeho poslední

Smrt z minulosti - Stanislav Češka

Další případ soukromého detektiva Stanislava Berky, kdysi šéfa jihomoravské krajské mordparty, začíná objevením bizarně zavražděné ženy, bývalé prokurátorky, v brněnské Kamenné kolonii. Případ vyšetřuje krajská kriminálka vedená majorem Motlem, který si však brzy zve svého přítele Berku na pomoc. Ukazuje se totiž, že vražda ženy, zvané Kamenná prokurátorka, má souvislost s případem, který Berka s Motlem řešili před lety. Tehdy sice jednoznačně určili pachatele dvojnásobné loupežné vraždy, Státní bezpečnost jim však znemožnila objasnit celé pozadí případu..

Chladnokrevně - Robert Bryndza

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení. Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven. Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi?

ROMÁNY PRP ŽENY

Tajemství růžového pokoje - Pauline Peters

K nelibosti své vlivné šlechtické rodiny vede Victoria velmi specifický život. Plánuje si budoucnost s Jeremym Ryderem, žurnalistou, který jí není přiměřený stavem. Když mladý muž unikne jen o vlásek atentátu, musí se skrývat. Victoria musí kvůli svému bezpečí opustit Anglii..

Všechno, co jsme opustili - Kerry Lonsdale

Volné pokračování knihy Všechno, co máme, Aimee si po ztrátě svého snoubence vybudovala nový život, jenže Jamesovi se po letech vrací ztracená paměť a chce se vrátit do světa, který na něj už zapomněl..

Láska podle Shakespeara - Georgina  Guthrie

Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti

Žena vlivného muže - Adriana Macháčková

Táně Rainerové, manželce generálního ředitelé známé banky, ženě, která nikdy nepracovala a nemusela o ničem rozhodovat, se po odhalení manželovy nevěry zhroutí celý svět. Najednou přichází o lásku i o rodinné přátele, kteří ji přestanou zvát do společnosti. V těžké životní situaci se může opřít pouze o dvě ženy - o svou matku a o přítelkyni Noru, která Táně radí, aby Romanovi odpustila a zachránila si manželství. Ale přichází druhá rána, když Táňa poznává, že vše je ve skutečnosti úplně jinak a trojúhelník může být i čtyřúhelníkem

Zpráva pro Afroditu - Jiří Strádal

Mít svatbu na slunném Kypru může být příjemné, pokud ovšem není zakončená vraždou. Jak se postupně ukazuje, důvodů k ní mohlo být víc. Souvisejí jak s minulostí oběti, tak se stupňujícím se napětím současného světa. Snaha odhalit pravdu vyvolává ještě další otázky a naznačuje ještě širší souvislosti. Navíc do příběhu vstupuje pátrání po dávném pokladu křižáckého krále. Rozuzlení nakonec přichází za dramatických okolností v kulisách nádherného, ale krizí zmítaného Řecka.